החברים שלנו נהנים מהנחות, צוברים נקודות, ומקבלים מתנות! התחברות/הצטרפות

משלוח מהיר חינם מעל 299 ₪ פרט למוצרי ריהוט

משלוח מהיר חינם מעל 299 ₪ פרט למוצרי ריהוט

בלוג

דף הבית » משחקי קופסה

משחקי קופסה

מהם משחקי קופסה

משחקי לוח הם סוג של משחק שמשחקים עם לוח ובדרך כלל משתמשים בו במסגרות חברתיות. לכל שחקן יש סט של חלקים שהם מחליפים או “נלחמים” זה עם זה על הלוח, כדי לנסות ולנצח במשחק, כל משחק והוראותיו הוא.

ההיסטוריה של משחקי הקופסה

משחק הלוח העתיק בעולם נמצא במסופוטמיה ומתוארך לשנת 3000 לפני הספירה. ייתכן שהלוחות הראשונים היו צורות קרש פשוטות, אך מאוחר יותר הם גולפו לצורות משוכללות יותר. משחקים ששיחקו על לוחות אלה כוללים את הסנט המצרי העתיק ואת המשחק המלכותי של אור משומר.

לוחות השחמט העתיקים ביותר הידועים מתוארכים לשנת 1400 לפני הספירה לערך ומגיעים מאיראן. לוחות השחמט הללו היו מתקופתו של טימור, שנחשב באופן נרחב כאחד השליטים המשמעותיים ביותר בהיסטוריה של מרכז אסיה בשל הישגיו הצבאיים ומורשתו המתמשכת כמייסד, שליט ופטרון או בונה של סמרקנד, כמו גם פטרון גדול.

סוגי משחקי קופסה

משחקי קופסה משוחקים כבר אלפי שנים וממשיכים להיות פופולריים גם עכשיו.

ישנם סוגים רבים של משחקי לוח, אך הפופולריים שבהם הם משחקי קלפים, משחקים מבוססי אסטרטגיה, משחקי מסיבות ומשחקי משפחה.

משחקי לוח נהדרים לשיפור הכישורים שלך בתחומים כמו פתרון בעיות, אסטרטגיה, טקטיקות, מהירות ותפיסה תוך כדי כיף.

1. משחקים משפחתיים אלו משחקים שאפשר לשחק בהם כל בני המשפחה תוך כדי כיף ביחד. דוגמה למשחק כזה – מונופול.

2. משחקי אסטרטגיה אלו משחקים שדורשים מהשחקנים לחשוב אסטרטגית כדי לנצח. הם עשויים לכלול החלטות כלכליות או צבאיות מורכבות כמו קבלת החלטות מהירה תוך כדי סיכון ודיפלומטיה.

3. משחקי מסיבה אלו משחקים שצריכים לפחות שלושה אנשים לשחק בהם די טוב ולספק הרבה צחוק תוך כדי.

משחקי קופסה לילדים

משחקי לוח הם לא רק למבוגרים. הם יכולים להיות דרך מצוינת להעסיק ולבדר את הילדים כשהם משועממים בבית או בחופשה. זוהי גם דרך טובה להכיר חברים חדשים או לבלות זמן בקשר עם ישנים.

יש מגוון מדהים של משחקי לוח זמין בשוק בימים אלה. ממונופול קלאסי ועד משחק קופסה חתול ועכבר. לכל אחד יש את המשחק שמתאים לו.

משחקי קופסה למבוגרים

משחקים קופסה הם כבר מזמן לא רק לילדים. משחקי לוח למבוגרים צצים בכל מקום. בגדול, יש משחקי קופסה לכולם.

משחקי לוח למבוגרים יכולים להיות דרך מצוינת לבלות קצת זמן איכות עם המשפחה והחברים. הם גם דרך מצוינת לבלות קצת זמן עם עצמך וללמוד משהו חדש. למשחקי הקופסה הטובים ביותר למבוגרים יש בדרך כלל כמה כללים מורכבים יותר, מה שהופך אותם למעניינים ומאתגרים יותר ממשחקי לוח רגילים.

סוגי משחקי קופסה למבוגרים

תעשיית משחקי הקופסה היא עסק משגשג עם שווי של יותר מ-6 מיליארד דולר. משחקי לוח התפתחו מהיותם בילוי משפחתי לאחר ארוחת הערב למשחקים על ידי מבוגרים בשביל הכיף או כדרך לברוח מהלחצים של חיי היומיום.

משחקי קופסה למבוגרים מחולקים לרוב לשני סוגים: אסטרטגיה ומשחקי לא אסטרטגיה. משחקי אסטרטגיה מתמקדים בחשיבה ארוכת טווח באמצעות שימוש במכניקה כמו פיתוח, ייצור וניהול משאבים בעוד שמשחקי לוח שאינם אסטרטגיים כוללים מכניקה פחות מורכבת כמו אינטראקציות קלפים או הטלת קוביות.

משחקי קופסה מומלצים

משחק אבלון – למבוגרים

המשחק מאופיין בגודלו הגדול, במספר האבנים במשחק (נכתב כ"משחק אבלון" או "לך"), ובשימוש באבנים בשחור-לבן ללא הבחנה ביניהן. אבנים משוחקות על רשת מרובעת עם 19 קווים, או "נקודות", הרצות אופקית ואנכית. שני השחקנים מניחים לסירוגין אבן אחת כל אחד על צומת ריק (נקודה). שחקן אחד מניח את האבן שלו על הנקודה הקרובה אליו, בעוד שבתור זה, השחקן השני יכול להניח את האבן שלו על כל נקודה שאינה תפוסה. מטרת המשחק היא להשתמש באבנים כדי להקיף לחלוטין את קבוצת האבנים של היריב כך שלא ניתן להגיע אליהן בקו ישר מכל כיוון. למעלה מ3 מיליון עותקים נכמרו ברחבי העולם.

אונו – משחק קלפים

המשחק משוחק עם חפיסת קלפים שתוכננה במיוחד המכילה 108 קלפים. ישנם שישה צבעים שונים של קלפים, כל צבע מתאים לששת ערכי הקלפים השונים.

משחק אונו משוחק על ידי שניים עד עשרה שחקנים. המשחק מתחיל בכך ששחקן אחד שולף קלף מהחפיסה, ולאחר מכן מניח אותו עם הפנים כלפי מעלה על השולחן או בערימת השלכה. אם הקלף שנשלף מתאים לצבע או למספר של קלף כלשהו על השולחן או ערימת השלכה, ניתן להניח אותו על גבי הקלפים הללו. אם אין קלפים תואמים, יש לזרוק אותם על ידי הנחתם עם הפנים כלפי מטה לתוך ערימת השלכה המצטברת עם הזמן. המשחק מסתיים כאשר לכל השחקן מלבד אחד נגמרו הקלפים בידם ולא נותרו לו מהלכים נוספים לבצע

השאירו תגובה

0
  0
  סל הקניות
  סל הקניות שלך ריקהמשך בקניות
   חישוב משלוח
   החל את הקופון