החברים שלנו נהנים מהנחות, צוברים נקודות, ומקבלים מתנות! התחברות/הצטרפות

משלוח מהיר חינם מעל 299 ₪ פרט למוצרי ריהוט

משלוח מהיר חינם מעל 299 ₪ פרט למוצרי ריהוט

בלוג

דף הבית » משחקי חשיבה

משחקי חשיבה

משחקי חשיבה הם סוג של משחק המשמש כדי להפעיל את המוח, אבל הם לא כמו כל משחק אחר.

משחקי חשיבה נקראים כך כי הם עובדים על המיומנות המנטלית שלך ולא על הכישורים הגופניים שלך. המיקוד במשחקי מחשבה הוא על חשיבה לוגית, זיכרון ויצירתיות.

ניתן לשחק בהם במשך חצי שעה או יותר (בהתאם למשחק). כמה דוגמאות פופולריות למשחקי מחשבה מסורתיים כוללות שחמט, גו ודמקה.

משחקי מחשבה נועדו לגרום לך לחשוב מחוץ לקופסה. הם משמשים לעתים קרובות כדי לעודד חשיבה יצירתית.

המונח "משחק מחשבות" הוטבע לראשונה בסוף המאה ה-19. משחקי חשיבה הומצאו על ידי פסיכולוגים שהשתמשו בהם במפגשי טיפול. המטרה הייתה שהמטופלים יעבדו דרך הבעיות הרגשיות שלהם על ידי משחק או חידה מאתגרים עד שיגיעו לפתרון.

משחקי מחשבה יכולים להועיל גם לאנשים שזקוקים לעזרה בחשיבה יצירתית, כמו ממציאים ומעצבים. ההיגיון הוא שאם מישהו לא מסוגל להמציא רעיון בעצמו, אז אולי הוא יוכל לעשות זאת כשנותנים לו שלבים ורמזים.

משחקי חשיבה לילדים

משחקי חשיבה לילדים הם דרך מצוינת לספק גירוי קוגניטיבי בגיל צעיר. הם עוזרים לילדים לפתח פתרון בעיות, חשיבה וכישורי חשיבה אחרים. לכן חשוב למצוא את סוג המשחק המתאים לגיל ולרמת המיומנות של ילדכם.

סוגי משחקי חשיבה לילדים

ישנם 2 סוגי משחקים שניתן להשתמש בהם לפיתוח מיומנויות שונות. האחד הוא משחק אנליטי, השני הוא משחק יצירתי. 

המשחק האנליטי טוב יותר לילדים שמתעניינים במתמטיקה, לוגיקה וניתוח. משחקי חשיבה אלו עוזרים לילדים לפתח את כישוריהם הקוגניטיביים ולשפר את היכולות המתמטיות שלהם. 

המשחק היצירתי עשוי להתאים יותר לילדים שמתעניינים ביצירתיות, אמנות, דרמה או כתיבה. משחקים אלו יכולים לעזור להם לפתח את היכולת הלשונית שלהם ולבנות ביטחון בכישורי החשיבה היצירתית שלהם.

סוגי המשחקים מתחלקים גם ביניהם, הסוגים הם: 

1) משחקי זיכרון. לדוגמה כדי לשחק במשחק הזה, כל מה שאתה צריך הוא חפיסת קלפים. אתה יכול להשתמש בתמונות או במספרים בכרטיסים כדי להפוך את זה למאתגר יותר עבור הילדים. כאשר אתה מערבב את החפיסה, פרוס שורה של 7-10 קלפים בטבלה ובקש מילדך לזכור מה יש על כל קלף ולהחזיר אותם בסדר הנכון. 

2) פאזלים. פאזלים הם תמיד פעילות נהדרת לילדים מכיוון שהם מאתגרים אותם לחשוב איך הדברים מסתדרים יחד. יש כל מיני פאזלים, מחידות פאזלים ועד טנגרמים שאפשר להשתמש בהם כדי לעורר את דמיונם של ילדים ולשפר את היכולות הקוגניטיביות שלהם. 

3) משחקי לוח. לחלק ממשחקי הלוח יש גם היבט מסוים של חשיבה מעורב, כמו שחמט לדוגמה. 

משחקי חשיבה לילדים בכיתה א

נעשו מחקרים רבים על היתרונות של משחק עם ילדים, וכיום מאמינים שזמן משחק יכול לתמוך בפיתוח מיומנויות חיים בסיסיות. 

המפתח לבחירת משחק מתאים לילדים הוא התבוננות והכרת אישיות הילד וטמפרמנט, כמו גם את גילו ויכולותיו. ישנם משחקים שניתן להשתמש בהם לקבוצות קטנות או לשיחות אחד על אחד.

ישנם מגוון משחקי חשיבה לילדים בכיתה א ולגילאים אחרים אותם ניתן לרכוש אצלנו. 

לרכישה מהירה באתר שלנו>>>>

השאירו תגובה

0
  0
  סל הקניות
  סל הקניות שלך ריקהמשך בקניות
   חישוב משלוח
   החל את הקופון